Εθελοντική Αιμοδοσία Δήμου Αλεξάνδρειας

Σας γνωρίζουμε ότι ο Δήμος Αλεξάνδρειας  σε συνεργασία με το τμήμα Αιμοδοσίας του Νοσοκομείου Βέροιας θα διοργανώσει  Εθελοντική Αιμοδοσία στις 7 Δεκεμβρίου 2016 ημέρα Τετάρτη και ώρα 9:00π.μ έως 12:00μ.μ στο κέντρο ΥγείαςΑλεξάνδρειας με σκοπό την  ενίσχυση του αποθέματος της Δημοτικής Τράπεζας αίματος που θα εξυπηρετεί την κάλυψη έκτακτων, κυρίως, περιστατικών ασθένειας ή ατυχήματος συνανθρώπων  μας.

Παρακαλούμε  τους Προϊσταμένους  Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης να ενημερώσουν τους εκπαιδευτικούς  των σχολικών μονάδων του Δήμου Αλεξάνδρειας, τους μαθητές με σχετικό ενημερωτικό σημείωμα προκειμένου να ενημερωθούν  και οι γονείς αυτών ώστε  να  συνδράμουν  στην προσπάθεια αυτή, προσφέροντας αίμα το οποίο ούτε παράγεται ούτε αγοράζεται.

Ας ευαισθητοποιηθούμε  και ας στηρίξουμε όλοι μαζί ,μικροί και μεγάλοι τις εθελοντικές δράσεις του Δήμου μας.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Μ.Ε.Δ

Η Προϊσταμένη του Τμήματος