Ενίσχυση Δημοτικού Κοινωνικού Παντοπωλείου με τρόφιμα, ενόψει των εορτών των Χριστουγέννων.

Ο Δήμος Αλεξάνδρειας, ενόψει των εορτών των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς, και με δεδομένο την οικονομική κρίση που βιώνει η χώρα μας, συνεχίζει να παρέχει βοήθεια στους συμπολίτες μας, οι οποίοι αδυνατούν οικονομικά να αντεπεξέλθουν στις καθημερινές τους υποχρεώσεις και πολλές φορές μάλιστα δεν δύνανται να καλύψουν βασικές τους ανάγκες (τρόφιμα, ένδυση κ.ά). Ευελπιστώντας στη δική σας ευαισθησία και στη μέχρι τώρα συνεργασία σας θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να ενημερώσετε όλα τα σχολεία του Δήμου μας, τόσο τους εκπαιδευτικούς και μαθητές όσο και τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων, ώστε να συναινέσουν στην προσπάθεια συγκέντρωσης ειδών πρώτης ανάγκης (γάλα, λάδι, αλεύρι, ζυμαρικά, ρύζι, όσπρια , ρούχα κ.ά.) προκειμένου να δοθούν ,ενόψει των εορτών των Χριστουγέννων ,στους συμπολίτες μας που ζούνε σε συνθήκες απόλυτης φτώχειας , λόγω της μεγάλης ανεργίας και της οικονομικής κρίσης. Χωρίς την δική σας συμπαράσταση δεν θα είχαμε την δυνατότητα να προσφέρουμε τρόφιμα, ρούχα, και σχολικά είδη στους συνανθρώπους μας, τα οποία προέρχονται κυρίως από χορηγίες, δωρεές και προσφορές . Η στήριξη και συμπαράστασή σας στην λειτουργία του Κοινωνικού Παντοπωλείου είναι πολύ σημαντική και ουσιαστική αφού με την προσφορά σας καλύπτονται βασικές βιοτικές ανάγκες συμπολιτών μας. Άλλωστε η αλληλεγγύη όλων εσάς μας δίνει δύναμη και ώθηση να συνεχίσουμε το κοινωνικό μας έργο. Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την ανταπόκρισή σας και σας ευχόμαστε ολόψυχα καλές Γιορτές.

Με εκτίμηση Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΙΡΙΝΗΣ